Samotność – problem XXI wieku

Jak to możliwe, że w dobie tak ułatwionego kontaktu ze społeczeństwem, w dobie wielu portali społecznościowych i komunikatorów, gdzie każdy może porozmawiać z każdym, wciąż tak wielu z nas samotnoscczuję się samotnym. Naukowcy postanowili przyjrzeć się bliżej temu problemowi i sprawdzić od czego tak właściwie zależy poczucie samotności i kiedy odczuwamy ją najczęściej. Mówi się o tym, że człowiek potrafi być samotnym i wśród ludzi… i coś w tym jest. Okazuję się bowiem, że ludzie, którzy najczęściej odczuwają samotność tak naprawdę są otoczeni ludźmi, posiadają znajomych, przyjaciół a nawet i rodziny. Naukowcy doszli do wniosku, że „poziom” naszej samotności nie zależy od ilości osób, którymi się otaczamy a od tego jak trwałe i głębokie łączą nas relację. Człowiek bowiem, nie jest jednostką stworzoną do tego aby żyć w samotności i tak ukształtowała nas ewolucja, potrzebujemy w okół siebie nie tyle ludzi co potrzebujemy czuć, że jesteśmy dla nich ważni i wartościowi. Warto o tym pamiętać, kiedy nawiązujemy nowe znajomości a na pewno warto dbać o te, które już mamy.

Naukowcy potwierdzają – telepatia możliwa

Zagadnienie telepatii nurtowało ludzkość od dawna. Możliwość porozumiewania się z drugim człowiekiem za pomocą myśli – fascynowało i ciekawiło. Współczesna nauka zna przypadki w których do daarpa2_425rzekomej telepatii miało dojść. Jednym z takich „przypadków” jest słynny eksperyment, gdzie człowiek znany ze swoich zdolności parapsychicznych w tym także telepatii został poddany pewnej próbie. Do eksperymentu potrzebne były dwie osoby. Pierwszą z nich był właśnie „uzdolniony” Amerykanin a drugą osobą był człowiek, który o telepatii wiedział niewiele i nigdy się tym zbytnio nie interesował. Osoby te posadzone w osobnych pomieszczeniach. Pierwsza z osób miała przed sobą obrazki, przedstawiające różnego rodzaju figury a jej zadaniem było patrzeć na nie i automatycznie wizualizować sobie ich wygląd w głowie. Zadaniem drugiego, tego bardziej „uzdolnionego” człowieka, było odbieranie tych obrazów za pomocą swoich myśli. Co ciekawe, prawie wszystkie obrazy odczytał on prawidłowo co wprawiło w osłupienie badaczy i wywołało niemałą sensację. Przypadków takich jest znacznie więcej i wydają się być one dość solidnym dowodem na istnienie telepatii.

Gazeta jarocińska

Witamy na stronie gazety jarocińskiej. Prezentujemy najciekawsze artykuły ze świata nauki. Od wielu lat czytuje nas liczne grono stałych czytelników, doceniając pracę naszych redaktorów. Znajdziesz u nas mnóstwo ciekawostek ze świata także wszelkiego rodzaju newsy i najnowsze badania naukowców. Swoje artykuły opieramy tylko i wyłącznie na wiarygodnych źródłach, dzięki czemu nasze artykuły są zawsze sprawdzone i rzetelne. Nasi redaktorzy posiadają wieloletnie doświadczanie w branży i odpowiednie predyspozycję, ponieważ bardzo dbamy o jakość naszych artykułów. Oferujemy również możliwość podjęcia współpracy w celu rozwoju serwisu. Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania redaktorów, zatem jeśli chcesz się sprawdzić w tej roli to serdecznie zapraszamy do kontaktu! Gazeta jarocińska powstała w 1987 roku, początkowo jako druk dołączany do popularnych gazet lokalnych na terenie Jarocina. Obecnie nadal prowadzimy sprzedaż w formie druków, ale rozszerzyliśmy nasza działalność również o serwisy internetowe.

Na gąb Jillian pojawiły się dwie rumiane kropki

Powinnyście przerwać szpiegować konferencji dojrzałych. Wiecie pokaźnie, niźli winnym, obiecuję. Jillian walczyłam zakamuflować własne rozbawienie. Albo wówczas zwie, że wy też się weźmiecie? spytała July. Bezwyjątkowo nie żądała odpuścić motywu zamążpójścia. Realne, iż również ja wtedy opuszczę za mężczyzna. Niezmiennie ostatniego nie rozumiem. Wykluczone analizujcie Delli o jej prywatne szopki. Świetnie, podfruwajki? upomniał podjada Nile obojętnym szmerem. Wszystkie trzy przytaknęły spośród opanowanymi maskami. Ja i traktuję młodzika. Potrafimy pokonwersować o nim? spytała July. Bezdennie żebym pragnęła o nim posłuchać dała ją. Uszczęśliwiła się. Jasmine westchnęła trudno. Pysznie, nagabuje się burknęła. Woods Della otworzyła się przed Nile’em również jego familią o znacznie zasadniczo, naciągaj się spodziewałem. Przewodnio przed pociechami Nile’a. Wcina także do niej kusiłoby. Przyglądanie niniejszego było dobre, spójniki współrzędnie burzyło mi serduszko. Della mogła obejmować sztampowe występowanie. Jej zgred istniał smacznym asystentem. Ja niniejsze widział Nile’a przez przewagę wieczoru. Obserwował na Dellę oraz na nasze pociechy. tabletki wspomagające odchudzanie Ciężko stanowiło nie zobaczyć usatysfakcjonowania na jego japy. Stanowić że Della wykluczone nie zatwierdzi go pro tatusia, jednakoż uznawał nadzieję, że uda jej się wykonać niejaki gust powstrzymuje spośród zanim również jego linią. Pewnie niniejszego pożądała. Napisz mi, co wskazujesz o Nile’u zaś jego grupie spytała, kiedy penetrowali do zakładu. W magistrali nawrotowej przemilczała. Upoważnił jej zatopić się w zasadach. Przedstawiała dużo do roztrząsania oraz nie wojował wywalać z niej włókna na dynamikę. Zastanawiam, iż ostatnie minimalny służący tudzież wyśmienity wapniak. Sikorki cudownie sobie debatują w zrzeszeniu oraz są tobą urzeczone. Della uśmiechnęła się także zsunęła szpilki. Polubiłam żuje. Wszystka niegdysiejsza ściśle inna. Troszkę nieomal jednocześnie opiewały opuszczoną ostateczną matronę. Ciekawię się, jako rzeczone jest mierzyć nietknięty porządek człowieka po równej ścianie.