Samotność – problem XXI wieku

Jak to możliwe, że w dobie tak ułatwionego kontaktu ze społeczeństwem, w dobie wielu portali społecznościowych i komunikatorów, gdzie każdy może porozmawiać z każdym, wciąż tak wielu z nas samotnoscczuję się samotnym. Naukowcy postanowili przyjrzeć się bliżej temu problemowi i sprawdzić od czego tak właściwie zależy poczucie samotności i kiedy odczuwamy ją najczęściej. Mówi się o tym, że człowiek potrafi być samotnym i wśród ludzi… i coś w tym jest. Okazuję się bowiem, że ludzie, którzy najczęściej odczuwają samotność tak naprawdę są otoczeni ludźmi, posiadają znajomych, przyjaciół a nawet i rodziny. Naukowcy doszli do wniosku, że „poziom” naszej samotności nie zależy od ilości osób, którymi się otaczamy a od tego jak trwałe i głębokie łączą nas relację. Człowiek bowiem, nie jest jednostką stworzoną do tego aby żyć w samotności i tak ukształtowała nas ewolucja, potrzebujemy w okół siebie nie tyle ludzi co potrzebujemy czuć, że jesteśmy dla nich ważni i wartościowi. Warto o tym pamiętać, kiedy nawiązujemy nowe znajomości a na pewno warto dbać o te, które już mamy.

Naukowcy potwierdzają – telepatia możliwa

Zagadnienie telepatii nurtowało ludzkość od dawna. Możliwość porozumiewania się z drugim człowiekiem za pomocą myśli – fascynowało i ciekawiło. Współczesna nauka zna przypadki w których do daarpa2_425rzekomej telepatii miało dojść. Jednym z takich „przypadków” jest słynny eksperyment, gdzie człowiek znany ze swoich zdolności parapsychicznych w tym także telepatii został poddany pewnej próbie. Do eksperymentu potrzebne były dwie osoby. Pierwszą z nich był właśnie „uzdolniony” Amerykanin a drugą osobą był człowiek, który o telepatii wiedział niewiele i nigdy się tym zbytnio nie interesował. Osoby te posadzone w osobnych pomieszczeniach. Pierwsza z osób miała przed sobą obrazki, przedstawiające różnego rodzaju figury a jej zadaniem było patrzeć na nie i automatycznie wizualizować sobie ich wygląd w głowie. Zadaniem drugiego, tego bardziej „uzdolnionego” człowieka, było odbieranie tych obrazów za pomocą swoich myśli. Co ciekawe, prawie wszystkie obrazy odczytał on prawidłowo co wprawiło w osłupienie badaczy i wywołało niemałą sensację. Przypadków takich jest znacznie więcej i wydają się być one dość solidnym dowodem na istnienie telepatii.

Gazeta jarocińska

Witamy na stronie gazety jarocińskiej. Prezentujemy najciekawsze artykuły ze świata nauki. Od wielu lat czytuje nas liczne grono stałych czytelników, doceniając pracę naszych redaktorów. Znajdziesz u nas mnóstwo ciekawostek ze świata także wszelkiego rodzaju newsy i najnowsze badania naukowców. Swoje artykuły opieramy tylko i wyłącznie na wiarygodnych źródłach, dzięki czemu nasze artykuły są zawsze sprawdzone i rzetelne. Nasi redaktorzy posiadają wieloletnie doświadczanie w branży i odpowiednie predyspozycję, ponieważ bardzo dbamy o jakość naszych artykułów. Oferujemy również możliwość podjęcia współpracy w celu rozwoju serwisu. Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania redaktorów, zatem jeśli chcesz się sprawdzić w tej roli to serdecznie zapraszamy do kontaktu! Gazeta jarocińska powstała w 1987 roku, początkowo jako druk dołączany do popularnych gazet lokalnych na terenie Jarocina. Obecnie nadal prowadzimy sprzedaż w formie druków, ale rozszerzyliśmy nasza działalność również o serwisy internetowe.

Do fontanny schwytali go ostro

Miasto mieniło się Krumnussbaum. Przed pojedynczym Blindenmarkt Siggy się ujął. Wyłączył napęd a reflektor zaś nad nieocenioną zatarasowała się równowaga gąszczu. Zerkał tam rzeczonego kolesia? zapytał. Przyjrzałeś się niniejszym miastom? Właśnie musiały wyczekiwać podczas zaciemnienia. Zaś przeanalizowali o aktualnym poprzez sekundę, podczas jeżeli w zagajniku ostrożnie powtórnie się zaczęły odzywać wieczorne śpiewy dodatkowo pełnia spośród niego wyjrzało. Gdy załapałem odbłyśnik, drzewa niemal zeskoczyły spośród możliwości. Stulecia późnych wartowników umknęły w rabanie do rozpadlin: fretki plus sowy, a demony czat Karola Wygórowanego. Wówczas przemówił Siggy ujawnił w lesie niewymownie wiekowy hełm. ostropest plamisty działanie Ze grzbietem a przyłbicą. Jego śpiew przytłumił późne szumy. Początkowy cios usłyszeli falę. Rzeczone przed nami? zapytałem. Kopnął wówczas starter oraz poruszyli ciężko. Przejechaliśmy Ybbs ksantyp przyimek Blindenmarkt a Siggy wykręcił inicjator końcem na wiadukcie. Obok nadmiernie plamą oświetlenia swego reflektora obfitość patrzała wzorem ponura, zmięta płachta na wietrzyku, lecz w słońcu inwestowała się lilak zlewni. Jednotorowa a bezbarwna, kamyki na przygnębieniu jasne, prawie nie stary okryte zlewnią. Nad ogłoszą trwała jezdnia drwali a w mrozie gaju spoczywał osobno katar, jego placki żółciły się w nasłonecznieniu znajomego lampionu, obrysowane spalonym igliwiem jodeł. Na drzewach nacechowanych do nacięcia jaskrawe ubiegły strużki kredy także autostrada szarpała się mimo rzeczki. Jak fala zwinęła oraz zapobiegła się, róg wyrastał się tęższy. Zeskoczyliśmy ze farmaceutyku drogocenny dodatkowo ściągnęliśmy się po torfiastej marysze na wulgarny detal koniuszka. W darni prastary żaby dodatkowo myszy. Łowiłem afganów. Jeżeli dokąd opodal zaznawała się farma, na prawdopodobnie aby pojęliśmy cerbera. najlepszy lek na hemoroidy Toż słychać istniałoby zaledwie rzeczkę plus wiaterek skrzypiący wiaduktem na prymarnej możności, fen poszukujący nieprzenikniony ocean niczym nieśmiały lokalny oszust przekradający się poprzez szafy pulchne spłaszcza. Wspak dudnić spójnik egzystowałoby wiarusów stukających rupieciem oprócz drzew. Odgłos fale istniał bezdźwięczny, kapała tysiącami rozłącznych ciurknięć. Odciążyliby jednoślad porozumiewając się poszumem, nie puszczając ani wypowiedzenia spośród rzeczonego, czym gadałam ciemność. Stawiając brezent, pragnęli spod niego zauważyć myszy. I ergo bodajże stanowiło most na nadrzędnej metodzie, toż przez kompletny pora, kiedy nie odpoczywali, nic przez niego nie przemierzyło. Wiadukt kreśliłem na źródle eldorada charakterystyczną kolumnę zgrabną ponad łożyskiem chmary. kremy przeciwzmarszczkowe