Samotność – problem XXI wieku

Jak to możliwe, że w dobie tak ułatwionego kontaktu ze społeczeństwem, w dobie wielu portali społecznościowych i komunikatorów, gdzie każdy może porozmawiać z każdym, wciąż tak wielu z nas samotnoscczuję się samotnym. Naukowcy postanowili przyjrzeć się bliżej temu problemowi i sprawdzić od czego tak właściwie zależy poczucie samotności i kiedy odczuwamy ją najczęściej. Mówi się o tym, że człowiek potrafi być samotnym i wśród ludzi… i coś w tym jest. Okazuję się bowiem, że ludzie, którzy najczęściej odczuwają samotność tak naprawdę są otoczeni ludźmi, posiadają znajomych, przyjaciół a nawet i rodziny. Naukowcy doszli do wniosku, że „poziom” naszej samotności nie zależy od ilości osób, którymi się otaczamy a od tego jak trwałe i głębokie łączą nas relację. Człowiek bowiem, nie jest jednostką stworzoną do tego aby żyć w samotności i tak ukształtowała nas ewolucja, potrzebujemy w okół siebie nie tyle ludzi co potrzebujemy czuć, że jesteśmy dla nich ważni i wartościowi. Warto o tym pamiętać, kiedy nawiązujemy nowe znajomości a na pewno warto dbać o te, które już mamy.

Naukowcy potwierdzają – telepatia możliwa

Zagadnienie telepatii nurtowało ludzkość od dawna. Możliwość porozumiewania się z drugim człowiekiem za pomocą myśli – fascynowało i ciekawiło. Współczesna nauka zna przypadki w których do daarpa2_425rzekomej telepatii miało dojść. Jednym z takich „przypadków” jest słynny eksperyment, gdzie człowiek znany ze swoich zdolności parapsychicznych w tym także telepatii został poddany pewnej próbie. Do eksperymentu potrzebne były dwie osoby. Pierwszą z nich był właśnie „uzdolniony” Amerykanin a drugą osobą był człowiek, który o telepatii wiedział niewiele i nigdy się tym zbytnio nie interesował. Osoby te posadzone w osobnych pomieszczeniach. Pierwsza z osób miała przed sobą obrazki, przedstawiające różnego rodzaju figury a jej zadaniem było patrzeć na nie i automatycznie wizualizować sobie ich wygląd w głowie. Zadaniem drugiego, tego bardziej „uzdolnionego” człowieka, było odbieranie tych obrazów za pomocą swoich myśli. Co ciekawe, prawie wszystkie obrazy odczytał on prawidłowo co wprawiło w osłupienie badaczy i wywołało niemałą sensację. Przypadków takich jest znacznie więcej i wydają się być one dość solidnym dowodem na istnienie telepatii.

Gazeta jarocińska

Witamy na stronie gazety jarocińskiej. Prezentujemy najciekawsze artykuły ze świata nauki. Od wielu lat czytuje nas liczne grono stałych czytelników, doceniając pracę naszych redaktorów. Znajdziesz u nas mnóstwo ciekawostek ze świata także wszelkiego rodzaju newsy i najnowsze badania naukowców. Swoje artykuły opieramy tylko i wyłącznie na wiarygodnych źródłach, dzięki czemu nasze artykuły są zawsze sprawdzone i rzetelne. Nasi redaktorzy posiadają wieloletnie doświadczanie w branży i odpowiednie predyspozycję, ponieważ bardzo dbamy o jakość naszych artykułów. Oferujemy również możliwość podjęcia współpracy w celu rozwoju serwisu. Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania redaktorów, zatem jeśli chcesz się sprawdzić w tej roli to serdecznie zapraszamy do kontaktu! Gazeta jarocińska powstała w 1987 roku, początkowo jako druk dołączany do popularnych gazet lokalnych na terenie Jarocina. Obecnie nadal prowadzimy sprzedaż w formie druków, ale rozszerzyliśmy nasza działalność również o serwisy internetowe.

728522219-traveler-1611614_640.jpg

Osoby, które często podróżują lub dojeżdżają regularnie do roboty lub grupy muszą powstawać z ostatniego stopnia pewne wydatki.

Osoby, które często odwiedzają lub dojeżdżają często do prace lub grupy muszą ponosić z ostatniego tytułu pewne wydatki. Wszystek rodzaj wyjazdu ogranicza się z cenami. Jeśli jesteś kobietą, która narzeka na ceny paliw w obecnym artykule odkryjesz pewien efektywny i interesujący sposób jak obniżyć te wydatki. 

Każdego dnia pewne osoby na obecnym świecie jeżdżą gdzieś samochodami, dochodzą do pracy, szkół, uczelnie, idą w starą delegacje, dostarczają towar lub przesyłki. Niektórzy spośród nich liczą więc dobrodziejstwo a mogą pozwolić sobie na wycieczkę własnym środkiem transportu. Inni muszą dojeżdżać mając do dyspozycji PKS lub PKP.

Czy zauważyliście może kiedyś pozostając na odpoczynku lub na morzu świetle przed przejściem dla pieszych i widząc przejeżdżające samochody ile jest w nich osób? Autor niniejszego punktu zauważył, że znacznie głównie w pojazdach tych pozostaje jedna osoba – kierowca. Mało na 10 przejeżdżających samochodów 4 osobowych, chodzi w nich 14 osób. To nazywa, że 26 mieszkań w ostatnich samochodach jest darmowych.

Idąc w trasę w wszelkie określone stanowisko istnieje wyjątkowa możliwość, że osobnik ostatniego dnia i chciałby się dostać z miejsca nie prowadzisz w tło do jakiego szukasz. Czy podwiózłbyś taką osobę, żeby ona się z Tobą skontaktowała również osiągali byście okazję na zaznajomienie się przed przejazdem? Czy wspólna drogę nie była by tańsza i oryginalniejsza? W który rozwiązanie ta dama mogłaby Cię znaleźć i skąd była wiedzieć, że właśnie wyjeżdżasz na określonej trasie? Samą z reakcje na to wydarzenie zapewne stanowić platforma darmowych ogłoszeń transportowych promująca tanie i społeczne przewozy. Stanowi wówczas serwis społecznościowo-podróżniczy zrzeszający ludzi podróżujących, którzy chronią sobie wzajemnie.

W serwisie przewoźnicy, którzy zamierzają zmniejszyć koszty podróży zamieszczają ogłoszenia transportowe w których składają wiadomość o ilości wolnych miejsc, terminie wyjazdu, trasie przejazdu. Tworzą szczegółowy opis naszej oferty i dają wiadomość o stawce za osobę. Osoby, które często dojeżdżają regularnie np. do sztuki albo na przygotowania, mogą zamieścić cykliczne ogłoszenie transportowe, w jakich służą więcej daną w których dniach tygodnia dojeżdżają. Pasażerowie mogą wyszukać pośród ogłoszeń przewoźników te powiedzenia które fascynują ich najbardziej dzięki specjalnej wyszukiwarce strefowej. Serwis idzie na rozpoczęcie kontaktu pomiędzy przewoźnikami, a pasażerami, a po ukończonej podróży oboje mogą dawać sobie komentarze i opinii pisząc w współczesny sposób naszą historię podróżnika.

Powyższy przykład serwisu promującego wspólne podróżowanie został przytoczony tylko ze powodu, że reaguje on bardzo do tematu od strony bezpieczeństwa które się kojarzy z podwożeniem osób, których do skutku nie znamy. System komentarzy i ocen użytkownika oraz automatycznie generowana wizytówka pasażera i przewoźnika może w liczny sposób powiedzieć z kim jesteśmy do działania. Ponadto serwis jest mocno skojarzony z Facebookiem, można się do niego zalogować bez konieczności rejestracji. Wystarczy miec konto na Facebooku i skorzystać ze dodatkowej opcji.

Wspólne podróżowanie prawdopodobnie stanowić atrakcyjne nie właśnie ze względu na to, że wpłacamy pieniądze i pomagamy środowisko przed zanieczyszczeniami, jednak ze względu na ostatnie, że poszerzamy swoje znajomości, poznajemy zawsze kogoś drugiego i ciągle są to mężczyźni otwarci, a ale gdy wtedy rzeką – wdzięcznych znajomych nie zbyt dużo.