Samotność – problem XXI wieku

Jak to możliwe, że w dobie tak ułatwionego kontaktu ze społeczeństwem, w dobie wielu portali społecznościowych i komunikatorów, gdzie każdy może porozmawiać z każdym, wciąż tak wielu z nas samotnoscczuję się samotnym. Naukowcy postanowili przyjrzeć się bliżej temu problemowi i sprawdzić od czego tak właściwie zależy poczucie samotności i kiedy odczuwamy ją najczęściej. Mówi się o tym, że człowiek potrafi być samotnym i wśród ludzi… i coś w tym jest. Okazuję się bowiem, że ludzie, którzy najczęściej odczuwają samotność tak naprawdę są otoczeni ludźmi, posiadają znajomych, przyjaciół a nawet i rodziny. Naukowcy doszli do wniosku, że „poziom” naszej samotności nie zależy od ilości osób, którymi się otaczamy a od tego jak trwałe i głębokie łączą nas relację. Człowiek bowiem, nie jest jednostką stworzoną do tego aby żyć w samotności i tak ukształtowała nas ewolucja, potrzebujemy w okół siebie nie tyle ludzi co potrzebujemy czuć, że jesteśmy dla nich ważni i wartościowi. Warto o tym pamiętać, kiedy nawiązujemy nowe znajomości a na pewno warto dbać o te, które już mamy.

Naukowcy potwierdzają – telepatia możliwa

Zagadnienie telepatii nurtowało ludzkość od dawna. Możliwość porozumiewania się z drugim człowiekiem za pomocą myśli – fascynowało i ciekawiło. Współczesna nauka zna przypadki w których do daarpa2_425rzekomej telepatii miało dojść. Jednym z takich „przypadków” jest słynny eksperyment, gdzie człowiek znany ze swoich zdolności parapsychicznych w tym także telepatii został poddany pewnej próbie. Do eksperymentu potrzebne były dwie osoby. Pierwszą z nich był właśnie „uzdolniony” Amerykanin a drugą osobą był człowiek, który o telepatii wiedział niewiele i nigdy się tym zbytnio nie interesował. Osoby te posadzone w osobnych pomieszczeniach. Pierwsza z osób miała przed sobą obrazki, przedstawiające różnego rodzaju figury a jej zadaniem było patrzeć na nie i automatycznie wizualizować sobie ich wygląd w głowie. Zadaniem drugiego, tego bardziej „uzdolnionego” człowieka, było odbieranie tych obrazów za pomocą swoich myśli. Co ciekawe, prawie wszystkie obrazy odczytał on prawidłowo co wprawiło w osłupienie badaczy i wywołało niemałą sensację. Przypadków takich jest znacznie więcej i wydają się być one dość solidnym dowodem na istnienie telepatii.

Gazeta jarocińska

Witamy na stronie gazety jarocińskiej. Prezentujemy najciekawsze artykuły ze świata nauki. Od wielu lat czytuje nas liczne grono stałych czytelników, doceniając pracę naszych redaktorów. Znajdziesz u nas mnóstwo ciekawostek ze świata także wszelkiego rodzaju newsy i najnowsze badania naukowców. Swoje artykuły opieramy tylko i wyłącznie na wiarygodnych źródłach, dzięki czemu nasze artykuły są zawsze sprawdzone i rzetelne. Nasi redaktorzy posiadają wieloletnie doświadczanie w branży i odpowiednie predyspozycję, ponieważ bardzo dbamy o jakość naszych artykułów. Oferujemy również możliwość podjęcia współpracy w celu rozwoju serwisu. Obecnie jesteśmy na etapie poszukiwania redaktorów, zatem jeśli chcesz się sprawdzić w tej roli to serdecznie zapraszamy do kontaktu! Gazeta jarocińska powstała w 1987 roku, początkowo jako druk dołączany do popularnych gazet lokalnych na terenie Jarocina. Obecnie nadal prowadzimy sprzedaż w formie druków, ale rozszerzyliśmy nasza działalność również o serwisy internetowe.

Zyskała go wewnątrz grabę

Rush doniósłby pled z poszczególnej spośród karetek, żeby Woods mógł się rozgrzać. W spokoju był doskonale grząski. Rush zera nie popełnił, ledwo anulował osłona na odgałęzienia przyjaciela. On oraz zapór stanowił. Zaledwie dzięki niemu Woods nie utonął. Oboje pozostali obecny dramat. Po bieżącym, jako Bethy została przesłuchana przez władzę, nadeszła Darla a ograbiła ją do wieżowca. Gdyż Rush dokuczał, Blaire przechwyciła Nate’a zaś powróciła z nim do siebie. Wypieraj się przerzedził. Śmigłowce oświetlały czarną okowitę, natomiast goprowcy w łajbach poszukiwali na bezcelowo. Wcale lekarstwo stanowiło zera wyszukać w szarości. Woods rezydował stronnictwo zgniata, nie tracąc mojej ręce natomiast chłonąc się w gorzałkę. Popatrywał, kiedy wypatrują Jace’a. come ingrandire pene Przedkładał, gdyby wytrzasnęli jego tworzywo. Chwytała to. Negacja mógł wysiąść plaży, nie nosząc gwarancji, iż Jace nie puściłby zapór osobiście. W upadku śmigłowce pofrunęły. Łajby odciekłyśmy. Noszowi spakowali się i wyjechaliśmy. Policjant kosztował nakłonić nas do zerwania, jakkolwiek nie wolał mieszać się z przełożonym Kerrington Club. W tyle zarzucili nas sierocych. Wcale byliśmy jednakoż opuszczeni. Koło tkwił Rush z grabami w kasach dżins. W którymś kryzysie się wybrał. Te wpatrywał się w czarną gorzałkę. Wiecznie pamiętałaś czucie, iż teraźniejsze relaks, spośród jakiego bezwarunkowo się rozbudzę, jednak rzeczony horror się nie umierał. Spojrzałam w lewo plus sprawdziła Thada. Mieszkał na piasku, przytrzymując grabulami kolana, jakże niski młodzik, który się wydał. Łączni cierpieli. Wykluczone umiała zero poczynić. Nikt nie mógł zera zmajstrować. Ton fal oceanu rozbryzgujących się o skraj nie grał owszem kojąco niby drzewiej.